Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Adsorbent BioZeolit 1m³

1 829,27 zł netto
2 250,00 zł brutto

Specjalnie wyselekcjonowany i aktywowany zeolit

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Przewidywany czas dostawy 3-4 dni, Transport wyceniany indywidualnie.

Specjalnie wyselekcjonowany i aktywowany zeolit

BioZeolit to naturalny minerał o porowatości, która może dochodzić nawet do 30%, pełniący rolę filtra biologicznego. Wspomaga naturalne procesy samooczyszczania się wód i stanowi dobre podłoże dla roślin wodnych. Jest doskonałym wymieniaczem jonowym – oddaje wodzie swoje jony Mg, Ca, K, przyjmując jony NH4 oraz wymienia jony sodowe na jony wapnia, co sprawia że woda staje się miękka. Adsorbuje amoniak i związki azotu a po aktywacji pewne ilości fosforanów. Pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne. Dzięki porowatej powierzchni zapewnia korzystne środowisko naturalne do rozwoju kultur bakterii nitryfikacyjnych, zatrzymuje koloidalne cząstki, substancje zawieszone i cząstki rozpuszczonej materii organicznej. Produkt szczególnie polecany do hodowli karpi Koi ze względu na swoją jakość i czystość.

Zastosowanie:

Filtr biologiczny do stawów kąpielowych, stawów hodowlanych i oczek wodnych z karpiami Koi, złoże filtracyjne do basenów i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Właściwości BioZeolitu:

  • wysoka absorbcja amoniaku i związków azotu
  • neutralizacja kwaśnej wody i redukcja jej twardości
  • pochłanianie metali ciężkich i pierwiastków radioaktywnych
  • usuwanie związków chloroorganicznych THM i MX
  • zatrzymywanie cząsteczek koloidalnych oraz materii organicznej
  • ochrona mikroorganizmów przed promieniowaniem UV
  • utrzymywanie i wspomaganie rozwoju bakterii nitryfikacyjnych

Sposób użycia: wsypać do woreczków i dobrze zamknąć. Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjne stawu kąpielowego lub w filtrze bagiennym w oczku wodnym. Maksymalnie po 120 dniach usunąć granulat filtracyjny w woreczkach i wymienić na nowy. Opakowanie 25 litrów stosujemy do 25 m3 wody bez ryb i do 10 m3 wody z rybami.

Wydajność: 1m³ na 250 m³ wody.

10007
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.