Akwaria biOrb - nowoczesny design

star_rateOcena artykułu 0

Historia OASE biOrb w pigułce

Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Jako entuzjaści akwariów byliśmy rozczarowani tym, co w tamtych czasach było dostępne na rynku akwarystycznym. Zapomnieliśmy o regułach, standardach i zaprojektowaliśmy pierwsze, własne, innowacyjne akwarium – biOrb. Myśleliśmy o potrzebach ryb i zarazem mieliśmy na uwadze oczekiwania właścicieli akwariów. Fundamentalne podstawy i wymogi musiały być spełnione. Obecnie wybór rozmiarów i kształtów akwariów oraz linii akcesoriów jest bardzo szeroki. Dziś wysyłamy już nasze produkty do ponad 40 krajów na całym świecie, a ponad milion właścicieli cieszy się z posiadania akwarium biOrb.

Inteligentna konstrukcja ułatwia hodowanie rybek

Ten prosty pomysł naprawdę jest sercem biOrb. Nie trzeba być ekspertem akwarystyki by cieszyć się hodowlą ryb - biOrb sprawia, że to hobby staje się dostępne dla każdego. Nasze produkty to zestawy “all-in-one”, czyli wszystko, co jest potrzebne użytkownikowi do uruchomienia akwarium znajduje się już w opakowaniu. Wszystko jest łatwe, proste i zrozumiałe, dlatego też pozwala na dużą swobodę i zabawę różnorodnym dekoracjami i akcesoriami.

Wyprodukowane z akrylu. Powód…?

Akryl jest niezwykle wytrzymały. Jest używany m.in. do produkcji szyb samolotowych. Jest także bardzo przejrzysty. Stopień przezroczystości na poziomie 93% czyni go jednym z najbardziej przezroczystych materiałów. ”To jak oglądanie i podziwianie podwodnego świata rybek w wysokiej rozdzielczości – twierdzą użytkownicy. Innym atutem akrylu jest jego izolacja termiczna. Akryl cechuje bardzo mała strata ciepła, a więc potrzebna jest niewielka ilość energii do ogrzewania akwarium.

Zasada działania akwarium biOrb

Cykl filtracyjny biOrb

Wszystkie akwaria biOrb wyposażone są w filtr umieszony na dnie zbiornika. Jest to miejsce, gdzie odpady stałe naturalnie się osadzają. Mówiąc prościej, filtr działa tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

  1. Wtłaczane powietrze napędza system filtracji, tworząc energiczny przepływ i stałą cyrkulację wody. W ten sposób utrzymuje się saturację tlenową w akwarium.
  2. Okrężny ruch wody zbiera wszelkie zabrudzenia i odchody ryb na swojej drodze i przemieszcza je w dół akwarium.
  3. Odpady zalegają w mediach ceramicznych, gdzie naturalna filtracja biologiczna pochłania część toksyn. Świeżo natleniona woda zasila również bakterie filtracyjne.
  4. Pozostałe odpady pozostają “uwięzione” w kartridżu z gąbką. Następnie woda przepływa przez cząsteczki żywicy i naturalne stabilizatory w celu usunięcia substancji toksycznych i utrzymania stopnia pH na odpowiednim poziomie.
  5. Czysta woda zostaje natleniona w momencie powrotu poprzez rurkę napowietrzającą i powtarza cykl kolejny raz.

Dostępne linie produktów:

  • biOrb LIFE
  • biOrb FLOW
  • biOrb TUBE
  • biOrb CLASSIC
  • biOrb HALO

Linia posiada wymienne elementy dekoracyjne i roślinne, do samodzielnej wymiany.

W katalogu opisane zostały również zasady pielęgnacji, środki do oczyszczania, dostępne akcesoria, oraz części zamienne.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego asortymentu z linii akwarystycznej biOrb w dostępnym Katalogu i Cenniku.

Dostępne Pliki PDF:

Katalog akwarystyczny biOrb Oase 2017

Cennik akwarystyczny biOrb Oase 2017

Galeria Produktów biOrb

Asortyment jest również dostępny na stronie naszego sklepu w zakładce: Akwaria biOrb

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.