Czy filtr w oczku wodnym musi być cały czas włączony?

star_rateOcena artykułu 0

Filtry do oczek i stawów wodny. Czy filtr w oczku wodnym musi być cały czas włączony ? Zasady działania filtrów w oczkach wodnych i stawach.

Wszystkie systemy filtracyjne firmy OASE zostały tak zaprojektowane, by swobodnie móc pracować przez 24 godziny na dobę. Praca non-stop umożliwia uzyskanie najwyższej jakości wody o parametrach stwarzających optymalne warunki dla ryb i roślin, jednocześnie zapewniając jej klarowność tak ważną dla percepcji estetyki stawu. Nieprzerwana praca filtra zapobiega deficytom tlenu, a co za tym idzie wymieraniu cennych mikroorganizmów gromadzących się na gąbkach filtracyjnych. Może minąć kilka tygodni od uruchomienia systemu filtracyjnego, zanim takie organizmy powstaną i rozpoczną oczyszczanie stawu. Wyłączenia filtra, przepływu wody nawet na kilka godzin może spowodować natychmiastową śmierć tych mikroorganizmów. Filtr w oczku wodnym lub stawie musi więc pracować nonstop.

 
Proces powstania mikroorganizmów na gąbkach filtracyjnych można zdecydowanie przyspieszyć wprowadzając do stawu starter bakteryjny EcoGerm StarterPowrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.