Gwarancja czystej wody OASE

star_rateOcena artykułu 0

OASE - Gwarancja czystej wody OASE.  Co oznacza pojęcie "czysta woda w oczku wodnym"? Definicja gwarancji czystej wody OASE. Jak uzyskać gwarancję na czystą wodę w oczku wodnym ? Jak i gdzie zarejestrować swoje produkty? Ważność gwarancji czystej wody Oase.

Definicja gwarancji czystej wody OASE
 
W celu otrzymania gwarancji czystej wody nabywca systemu filtracyjnego firmy OASE zobowiązany jest spełnić następujące warunki: system filtracyjny powinien być starannie dobrany w oparciu o tabelę wyboru*, następnie fachowo zamontowany, konserwowany zgodnie z instrukcją montażową, a cały system zarejestrowany.
 
 
Co oznacza pojęcie "czysta woda"? 
 
Czysta woda w rozumieniu definicji OASE zapewnia przejrzystość na głębokości do 1m od lustra wody. Oznacza to, że ryby, rośliny, czy kamienie są rozpoznawalne do tej głębokości.
 
 
Definicja oczka wodnego lub stawu
 
Gwarancja czystej wody udzielana jest wyłącznie dla stawów w tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia. Staw jest sztucznym zbiornikiem wodnym wykonanym na podłożu z folii lub gotowej niecki stawowej, co najmniej jedna trzecia jego powierzchni jest obsadzona roślinnością, a czas jego nasłonecznienia wynosi 4 - 6 godzin dziennie. Staw oddalony jest od drzew liściastych i/lub iglastych przynajmniej o 4 m. Każdy zbiornik nie spełniający powyższych wymagań nie będzie objęty gwarancją czystej wody, zwłaszcza, gdy ma charakter architektoniczny i pozbawiony jest dostatecznej ilości roślin.
 
 
Prawidłowa eksploatacja filtra
 
Praca standardowego filtra polega na oczyszczaniu wody zarówno mechanicznie, jak i biologicznie, dlatego tak ważna jest praca urządzenia filtrującego oraz pompy przez 24 godziny na dobę. W zależności od obciążenia stawu zanieczyszczeniami czas jego całkowitego przefiltrowania może trwać do 6 tygodni. Należy pamiętać, że warunkiem gwarancji czystej wody OASE zarówno przy uruchamianiu nowego filtra, jak i każdorazowym wznowieniu pracy urządzenia filtrującego na wiosnę, jest stosowanie startera bakteryjnego Biokick CWS firmy OASE.
 
 
Rejestracja 

Rejestracji systemu filtrującego należy dokonać w ciągu 3 miesięcy od dnia nabycia przez odesłanie do Autoryzowanego Przedstawiciela OASE załączonej do systemu filtracyjnego wypełnionej karty rejestracyjnej wraz kopią dowodu zakupu.
 
 
Ważność gwarancji czystej wody Oase


Warunkiem ważności gwarancji czystej wody jest zakup systemu filtracyjnego firmy OASE w oparciu o tabelę wyboru z katalogu Oase, jego właściwy montaż i konserwacja zgodnie z instrukcją montażu/obsługi oraz zarejestrowanie systemu. Gwarancja czystej wody firmy OASE obowiązuje przez cały okres eksploatacji systemu filtracyjnego OASE w ramach zapisów zawartych w instrukcji obsługi, jednak nie dłużej niż przez 3 lata, licząc od dnia zakupu. Gwarancja traci ważność w przypadku nieprzestrzegania wskazówek dotyczących instalacji podanych w instrukcji i/lub wyboru niewłaściwego sytemu i/lub jego nieprawidłowej konserwacji czy użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. Gwarancja wygasa również w przypadku równoczesnego stosowania systemów filtrujących lub pielęgnujących pochodzących od innych producentów, w szczególności środków do pielęgnacji stawu zawierających miedź.

W razie pytań dotyczących gwarancji czystej wody prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem: 506 717 172

 

 

Gwarancja czystej wody

Gwarancja czystej wody OASEPowrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.