Jak i gdzie sprawdzić jakość wody w oczku wodnym?

star_rateOcena artykułu 0

Jak i gdzie sprawdzić jakość wody w stawie wodnym? Czysta woda w zbiorniku wodnym, dbanie o czystość oczka wodnego lub stawu. Porady i informacje na temat jakości wody w stawach i oczkach. Analiza i badanie parametrów wody w stawie.

Jakość wody w oczku wodnym i stawie kąpielowym - liczy się tylko to co woda ma w środku.


 
 
Ponieważ jakość wody ma decydujące znaczenie dla zachowania biologicznej równowagi w sztucznym zbiorniku wodnym, należy regularnie kontrolować jej stan i w razie potrzeby podejmować właściwe działania w stronę poprawy jej jakości. Rozpuszczonych w wodzie składników pokarmowych nie sposób dostrzec gołym okiem - a jednak to w głównej mierze one decydują o zdrowiu naszego oczka wodnego, stawu kąpielowego lub stawu rybnego.

Wartości wpływające na jakość wody w stawie wodnym podlegają stałym wahaniom. Jest to zupełnie naturalne, jako że pory roku, nasłonecznienie, opady atmosferyczne, wiatr, roślinność i ryby ulegają nieustannym i w większości wypadków cyklicznym zmianom. Aby stale dysponować informacją o stanie wody w stawie, zaleca się systematycznie oddawać próbki wody do kontroli lub jej podstawowe parametry badać samodzielnie. Firma Hydroidea dysponuje odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi i w oparciu o wyniki testu zasugeruje odpowiednie rozwiązania spośród bogatej palety ekologicznych produktów przeznaczonych do pielęgnacji stawu. Próbkę wody do analizy można wysłać również kurierem na adres firmy. Więcej na temat badania wody z oczka wodnego lub stawu można przeczytać pod linkiem: Analiza wody ze stawu

Jeżeli jednak chcielibyśmy szybko i we własnym zakresie przeprowadzić podstawową diagnozę stanu wody, możemy to zrobić za pomocą łatwych w użyciu i dostępnych w naszym sklepie pasków testowych. W Programie Pielęgnacji Stawów Wodnych można znaleźć wszystko, co pomoże rozwiązać problemy z jakością wody: od likwidowania glonów nitkowatych i stabilizatorów tlenu, poprzez startery bakteryjne, aż po nawozy i preparaty witaminowe. Nasz szeroki program pielęgnacji stawów wspomaga ekosystem zbiornika wodnego i pozwala systemowi filtracyjnemu prawidłowo zadbać o zdrową i czystą wodę. 

SPECJALISTA i EKSPERT OASE RADZI
 
Fosforany występujące w wodzie stawowej sprzyjają powstawaniu glonów nitkowatych - nieproszonych gości dla większości właścicieli stawów, jednak ciągle świadczących o dobrej, bogatej w tlen wodzie. Wysokiej zawartości fosforanów można przeciwdziałać instalując w filtrach wkłady filtracyjne PhosBinder lub umieszczając BioChalix bezpośrednio w stawie lub oczku wodnym, w miejscu o dużym przepływie wody. W obu przypadkach należy pamiętać o systematycznej wymianie wkładów lub minerałów.

 

 

Analiza wody w stawie

Parametry wody w stawie

Zielona woda w oczku wodnym

Odpowiedna jakość wody

Zeolit do oczka wodnego

Wkłady Phosless

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.