Pielęgnacja stawu kąpielowego

star_rateOcena artykułu 0

Jak pielęgnować staw kąpielowy?


Posiadanie stawu kąpielowego, nazywanego również ekostawem czy ekobasenem, to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. Jeśli chcemy, by nasz akwen cieszył nas długie lata, musimy poświęcić mu trochę więcej uwagi. Chociaż pielęgnacja stawu wymaga więcej pracy niż zwykłe dekoracyjne oczko wodne, znając potrzeby ekobasenu możemy łatwo sprostać zadaniu. Najistotniejszą kwestią, o jakiej muszą pamiętać posiadacze stawów kąpielowych jest regularne kontrolowanie parametrów wody, a także przeprowadzanie prewencyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. To pierwszy i najważniejszy krok do utrzymania czystego i pięknego ekobasenu.


Chociaż najważniejszy jest dobór zestawu filtracyjnego i stałe kontrolowanie parametrów wody, czasem zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i sama dobra filtracja wody już nie wystarcza. Dzieje się tak np. wtedy, gdy do stawu dostaną się niepożądane substancje z kwaśnego deszczu, nawozów, substancji odżywczych, opadłych liści, pyłków i innych zanieczyszczeń. Powoduje to zachwianie równowagi biologicznej w akwenie i pogorszenie się jakości wody, a to z kolei może skutkować nadmiernym zakwitem glonów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nasza firma oferuje wiele rozwiązań, które pomogą utrzymać równowagę flory i fauny. Oferujemy fachowe doradztwo, usługi oraz specjalistyczny sprzęt w zakresie pielęgnacji stawów kąpielowych. Posiadamy stację diagnostyczną do badania parametrów wody, co pozwala nam precyzyjnie określić stan zawartości zbiornika oraz ustalić zakres zabiegów pielęgnacyjnych do wykonania, przywracających optymalną jakość wody. Oferujemy również bogaty asortyment – najlepsze i sprawdzone akcesoria do pielęgnacji stawów. Zaliczamy do nich zarówno sprzęt do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń taki jak podbieraki do liści, siatki ochronne, odkurzacze do szlamu i zbierania glonów; a także preparaty do biologicznego uzdatniania wody, czyli startery bakteryjne EcoGerm, likwidatory glonów nitkowatych np. AlgoSplit, stabilizatory tlenu i środki o działaniu prewencyjnym np. AlgoStopper


Jednym z najskuteczniejszych narzędzi pielęgnacyjnych jest odkurzacz do stawu kąpielowego. Polecany przez nas model Torpedo jest niezastąpiony w usuwaniu z wody wszelkich zanieczyszczeń takich jak: liście, osady, resztki organiczne itp. Posiada on różne rodzaj końcówek, umożliwiających rozmaite zastosowania i zabiegi pielęgnacyjne. Końcówka denna idealnie nadaje się do czyszczenia strefy kąpielowej stawu, usuwa zanieczyszczenia z dna, nie zasysając przy tym żwiru, którym jest wyłożona niecka akwenu. Końcówka szczelinowa jest niezastąpiona w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc w stawie np. między kamieniami lub w gąszczu roślin. Opisywany odkurzacz posiada również specjalną końcówkę do usuwania glonów.


Poniżej zamieściliśmy gotowe do wydruku najważniejsze informacje dotyczące stosowania preparatów do stawów kąpielowych i ekobasenów, w zależności od pojawiających się problemów.

 

Pielęgnacja stawu kąpielowego
Rozwiązywanie problemów z wodą

Środki mineralne i preparaty biologiczne do stawu kąpielowego

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.