Problem mułu w oczkach wodnych - zwalczanie biologiczne

star_rateOcena artykułu 0

Muł w oczku wodnym lub w stawie kąpielowym to dość powszechny problem. Powstaje on z opadających do wody liści, martwych mikroorganizmów, resztek pokarmowych i odchodów ryb, które rozkładając się, czynią wodę mętną i nieprzyjemnie pachnącą. Mętna woda to nie jedyny problem. Podczas procesów gnilnych wytwarzają się dodatkowo toksyczne gazy niekorzystnie wpływające na organizmy żywe w naszym zbiorniku, a nagromadzony osad denny przyczynia się do nadmiernego namnażania się glonów, które naruszają równowagę biologiczną stawu.


W takiej sytuacji najważniejszą kwestią jest regularne czyszczenie zbiornika wiosną i latem. Najprostszą metodą stanowi użycie  odkurzacza wodnego Torpedo, który skutecznie rozprawi się z wszelkimi zanieczyszczeniami stawu, między innymi dzięki rozmaitym końcówkom czyszczącym.


Biologiczne usuwanie mułu


Inną metodą na pozbycie się mułu ze stawu jest zastosowanie produktu biologicznego EcoGerm Ponds firmy Hydroidea. Produkt ten opiera się na biologicznym rozkładzie mułu, dlatego jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Aktywne mikroorganizmy natychmiast zaczynają zmniejszać ilość osadów, obumarłych glonów, szczątków roślin i liści oraz substancji niebezpiecznych dla ryb. Dzięki zawartości różnych rodzajów bakterii produkt jest podwójnie skuteczny – nie tylko likwiduje muł, ale również zabezpiecza przed procesami gnilnymi i tworzeniem się toksycznych gazów.

Bardzo skutecznym naturalnym preparatem wspomagającym działanie EcoGermów są też tabletki  Eco Tabs

 

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.