Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Filtr HydroGravity Set 250 000

37 500,00 zł netto
46 125,00 zł brutto

Filtracyjny zestaw grawitacyjny do 250 m3

Ilość
Produkt na zamówienie! Transport wyceniany indywidualnie.

Grawitacyjny System Filtracyjny HydroGravity Set 250 000

Filtr do 250 m3 wody, zaprojektowany specjalnie z myślą o naturalnych stawach kąpielowych

Ekologiczny i bardzo wydajny system filtracyjny przeznaczony do zbiorników wodnych. Nie wymaga budowy specjalnej betonowej komory na filtry, jest gotowy do bezpośredniego zakopania w ziemi, pod warunkiem możliwość umiejscowienia systemu przy zbiorniku wodnym na poziomie lustra wody. W odróżnieniu od innych systemów filtracyjnych HydroGravity Set nie likwiduje zooplanktonu (naturalnych mikroorganizmów odpowiedzialnych za oczyszczanie wody z glonów) i jako jedyny na rynku posiada automatyczną aparaturę kontrolno-pomiarową i dozującą. System przy właściwej instalacji i eksploatacji gwarantuje przejrzystość wody do 1 metra głębokości oraz jako jedyny ogranicza w zdecydowany sposób występowanie glonów nitkowatych.

Przebieg procesu filtracji

      1. Pobór wody do komory osadowej

Zanieczyszczona woda powierzchniowa oraz znajdująca się w niższych warstwach zbiornika jest pobierana przy pomocy skimmera oraz przez odpływ denny i przekazywana do komory osadowej. Tutaj następuje sedymentacja (opadanie zawiesiny ciał stałych) osadu, liści, itp. Tego typu zanieczyszczenia stałe są następnie usuwane na zewnątrz zbiornika przez odpływ do infiltracji, pompę lub innego rodzaju rozwiązanie. Istnieje możliwość zastosowania koszy usprawniających oczyszczanie.

        2. Oczyszczanie wody przez maty filtracyjne

Z komory osadowej woda przedostaje się dalej, przepływając przez maty filtracyjne, na których zatrzymywane są większe zanieczyszczenia. Maty filtracyjne umieszczone są w specjalnych ramach metalowych, dzięki czemu można łatwo je wyjąć i umyć.

        3. Oczyszczanie wody w komorze adsorpcyjnej

Woda oczyszczona przez maty filtracyjne przepływa dalej do komory wypełnionej materiałem adsorpcyjnym, którego skład dostosowany jest do jakości wody (twardość, pH, zawartość fosforu, związków amonowych, itp.). Materiał filtracyjny znajduje się w praktycznych workach, umożliwiających jego łatwą wymianę lub oczyszczanie z osadów.  

        4. Oczyszczanie wody przez panele filtracyjne

Z komory adsorpcyjnej woda przedostaje się na panele filtracyjne pokryte geowłókniną, na której zatrzymywany jest zooplankton większej niż 150 µ. W zależności od potrzeb, istnieje możliwość dopasowania gęstości geowłókniny lub zastosowania innego materiału filtracyjnego.

        5. Sprawdzanie parametrów wody i uzdatnianie jej w komorze technicznej

Na koniec woda trafia do komory technicznej, w której znajdują się: pompy, aparatura kontrolno-pomiarowa, opcjonalnie dozownik powietrza i dwutlenku węgla - Dyspenser CO2, stabilizujący parametry pH oraz KH wody oraz  pompa dozująca np. koagulanty. Przepływ wody w komorze wymuszany jest przez pompy na zasadzie grawitacji – następuje obniżenie poziomu lustra wody, co powoduje napływ oczyszczonej wody z powrotem do zbiornika.  

Cechy komory filtracyjnej

  • Nie zabija planktonu zwierzęcego

Dafnie i oczliki odgrywa ważną rolę w uzdatnianiu wody. Organizmy filtracyjne większe niż 150 µ (np. bosmina, dafnia, cyklop wielkości 1-2 mm) zatrzymywane  na panelach filtracyjnych są w stanie przefiltrować znajdująca się w komorze wodę nawet kilkanaście razy na dobę! Ich zagęszczenie w komorze filtracyjnej porównywalne jest do tego, które występuje w zbiornikach eutroficznych.

System paneli filtracyjnych chroni plankton przed zniszczeniem go przez pompy oraz wtłoczeniem w glebowe strefy filtracyjne. Warto wiedzieć, że na skutek zmian ciśnienia w komorze filtra wywoływanych działaniem pomp wirnikowych ginie 100% organizmów o wielkości 500 µ, 60% o wielkości 250-500 µ i 30% o wielkości 100-250 µ. Przeżywają tylko organizmy mniejsze niż 100 µ.

  • Posiada dużą powierzchnię filtracyjną w postaci gąbek

Dzięki temu nie wymaga tak częstego czyszczenia jak w przypadku systemów zminiaturyzowanych.

  • Spowalnia przepływ wody

Woda przepływa przez komorę powoli, z prędkością  0,1-0,5 m / min. Dzięki temu z jednej strony zostaje zachowana populacja planktonu, z drugiej – złoża mineralne są w stanie zaabsorbować znacznie więcej szkodliwych związków i zanieczyszczeń.

         System wymaga wylania ławy fundamentowej pod komory.

Zastosowanie systemu filtracyjnego: zbiorniki ozdobne i stawy retencyjne do 250 m³, zbiorniki rybne do 150 m³, naturalne stawy kąpielowe 250 m³. Istnieje możliwość budowy podwójnych komór filtracyjnych lub wykorzystania ich modułowo. 

W skład zestawu wchodzi:

- Komora filtracyjna HydroGravity 420 x 120 x 100 cm z 3-stopniową filtracją pionową

- Komora pompy 120 x 120 x 100

- Złoże filtracyjne typu BioChalix

- Biomedium

- Opcja: Pompa Aqua Max Eco Premium 8000 l/h

- Opcja: Pompa Aqua Max Eco Premium 10000 l/h

- Opcja: Dispenser CO

- Opcja: Pompka dozująca Hydroidea

- Opcja: Napowietrzacz AquaOxy 1000

- Opcja: Lampa UVC 

Parametry techniczne i dane HydroGravity Set 250 000 :

Wymiary (dł x szer x wysokość) cm 440 x 120 x 100
Napięcie znamionowe 230 V / 50 Hz
Pobór mocy W 185
Długość kabla m
Waga kg
Gwarancja (+gwarancja na życzenie) w latach 2
Materiał PEHD, Aluminium, PVC
Powierzchnia filtrująca cm2
Specjalny granulat filtracyjny kg
Wlot

2 x 100 mm

Wylot 2 x 50 mm / 2"
Przyłącze na wylocie zanieczyszczeń
Minimalna wielkość przepływu l/h
Maksymalna wielkość przepływu l/h
Wysokość montażu ponad lustrem wody cm 10
Numer artykułu 20101
20101
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.