Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Mieszanka minerałów BioKalonit 1000kg

772,36 zł netto
950,00 zł brutto

Uniwersalna mieszanka minerałów filtracyjnych

Ilość
Przewidywany czas dostawy 1-3 dni

Uniwersalna mieszanka minerałów filtracyjnych

BioKalonit to podstawowe kruszywo do zbiorników wodnych, uniwersalna mieszanka skał i minerałów. Podłoże do oczek wodnych i stawów, zastępuje zwykły żwir i inne kruszywa. Pełni funkcję dekoracyjną oraz ochronną, stosowany do wykończenia dna i brzegów zbiornika. Podstawowy produkt wypełniający naturalne filtry mineralno-roślinne i filtry bagienne. Nie wydziela do wody fosforanów, ani żadnych innych szkodliwych związków. BioKalonit posiada właściwości jonowymienne oraz sorpcyjne. Mieszanka dzięki powierzchni właściwej i porowatości, z jednej strony wyłapuje różne zanieczyszczenia i cząsteczki koloidalne, z drugiej – zapewnia prawidłowy rozwój stabilnego i wydajnego biofilmu, który usuwa z wody m.in. fitoplankton i bakterie chorobotwórcze. Ponadto z substancji zaabsorbowanych przez substrat korzystają rośliny wodne oraz bagienne, co ma duże znaczenie dla ich rozwoju i procesu samooczyszczania się wody. BioKalonit przyczynia się do zachowania równowagi biologicznej,  a tym samym do ograniczenia rozwoju glonów jednokomórkowych i glonów nitkowatych, stwarza również idealne warunki dla systemu korzeniowego roślin wodnych.  Mieszanka wspomaga proces samooczyszczania się wód i ułatwia rozwój drobnych organizmów wodnych, takich jak rozwielitki. 

BioKalonit to obecnie najtańsza, najlepsza i najbardziej wydajna, uniwersalna mieszanka minerałów przeznaczona do oczyszczania wody w naturalnych stawach kąpielowych, osiedlowych zbiornikach retencyjnych, przydomowych oczkach wodnych i w dużym stopniu w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

 
Zastosowanie: naturalne stawy kąpielowe, kąpieliska publiczne, oczka wodne, filtry mineralno-roślinne, filtry bagienne, oczyszczalnie hydrobotaniczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, osiedlowe zbiorniki retencyjne, stawy rybne wymagające najwyższej jakości wody, zielone dachy, itp.

Właściwości BioKalonitu:

  • doskonałe właściwości jonowymienne 
  • ograniczenie rozwoju glonów jednokomórkowych i nitkowatych
  • idealne warunki dla korzeni roślin repozycyjnych
  • doskonałe siedlisko dla pożytecznych mikroorganizmów i bakterii
  • usuwanie fitoplanktonu i związków chloroorganicznych
  • redukcja pasożytów i bakterii chorobotwórczych

Sposób użycia: wypłukać pod bieżącą wodą i rozsypać w oczku wodnym lub stawie kąpielowym. Opakowanie 25 kilogramów starcza na 0,5 m2 powierzchni dna. W większych zbiornikach 1000kg mieszanki stosujemy do 20 m2 powierzchni dna.

Wydajność: 1 tona na 20 m2 powierzchni dna.

1 tona=0,7m³

10003
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.