Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Odkurzacz Do Stawów Dolphin Supreme M5 BIO-S

9 471,54 zł netto
11 650,00 zł brutto

Do basenów biologicznych i stawów kąpielowych o długości do 15 m.

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Przewidywany czas dostawy 7-21 dni, Transport wyceniany indywidualnie

Dolphin Supreme M5 BIO-S marki Maytronics to odkurzacz przeznaczony do czyszczenia stawów kąpielowych i basenów biologicznych o długości do 15 m. Uzdatnianie wody w takich zbiornikach następuje w naturalny sposób za pomocą roślin i mikroorganizmów, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych, podobnie jak w stawach czy jeziorach.

Odkurzacz efektywnie czyści dno, ściany i linię wodną zbiornika, to pierwszy odkurzacz automatyczny, w którym do filtrowania wody można wykorzystać zewnętrzny filtr basenowy lub pompę obiegową.

Aby wykorzystać opcję usunięcia z basenu dużych ilości zanieczyszczeń (glony, liście) należy  jeden z  wkładów filtrujących wyjąć i w jego miejscu wstawić nakładkę z obrotnicą dostarczaną z odkurzaczem. Do obrotnicy należy podłączyć rurę ssącą (wyposażenie opcjonalne do kupienia oddzielnie - niebieski karbowany wąż basenowy - Ø38 mm), której drugi koniec należy podłączyć do filtra basenowego (nie działa w przypadku skimmerów grawitacyjnych) lub pompy obiegowej o wydajności nie mniejszej niż 11m3/h, podobnie jak przy stosowaniu odkurzacza ręcznego. Po zaślepieniu jednego otworu w pokrywie dolnej można uruchomić Supreme M5 BIO-S w trybie automatycznym, bądź też za pomocą pilota wybrać tryb pracy ręcznej i kierować odkurzaczem w miejsca wymagające szczególnego czyszczenia.

Drobniejsze zanieczyszczenia mogą być zbierane w standardowy sposób na wkładach filtracyjnych dostępnych od góry odkurzacza.

Wszystkie filtry stosowane w M5 BIO-s mogą być wielokrotnie płukane pod bieżącą wodą.

Każdy wkład może zostać wyposażony w jeden z trzech rodzajów filtrów dostarczanych wraz z odkurzaczem.

Filtry zgrubne siatkowe BIO (100 μm) w zielonych ramkach służą do usuwania większych zanieczyszczeń, a zgrubne filtry siatkowe (200 μm) w czarnych ramkach) do usuwania do usuwania największych zanieczyszczeń, Natomiast ultra dokładne filtry kartuszowe (50 μm) podobne w budowie do samochodowych filtrów powietrza służą do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń.

Odkurzacz posiada w dwa silniki napędowe, z których każdy napędza dwie prawe (przednią i tylną) oraz dwie lewe szczotki. Poprawia to zdecydowanie własności manewrowe odkurzacza w czasie pracy automatycznej i ręcznej.

Supreme M5 BIO-S posiada dwie podwójne szczotki BIO wykonane z PVC, umożliwiają one poruszanie się odkurzacza po śliskich i nierównych powierzchniach.

Dodatkowo od spodu odkurzacza umieszczona jest podwójna aktywna szczotka PVC. Obraca się ona z prędkością dwa razy większą od obrotów szczotek przednich i tylnych zapewniając efektywne czyszczenie.

Przewód pływający odkurzacza ma obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.

Odkurzacz wyposażony jest w mikroprocesorowy układ sterowania i diagnostyki z oprogramowaniem zapewniającym niezawodne skanowanie całego dna i ścian basenu w trakcie cyklu pracy.

Odkurzacz pracuje w pełni automatycznie w basenach o różnej wielkości i różnym kształcie, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże).

Odkurzacz posiada zaawansowany zasilacz cyfrowy, który za pośrednictwem fal radiowych może współpracować z pilotem zdalnego sterowania. Na zasilaczu umieszczono diodę wskazujące zabrudzone wkłady filtracyjne, które wymagają czyszczenia oraz diodę wprowadzonej zwłoki rozpoczęcia pracy.

Pilot umożliwia wybór trybu pracy ręcznej (sterowanie ruchami odkurzacza) oraz trybu pracy automatycznej. W czasie pracy ręcznej sterowanie ruchami odkurzacza odbywa się za pomocą czterech przycisków. Po zmianie trybu pracy na automatyczny możliwy jest wybór parametrów oraz rodzaju czyszczenia obrazowanych za pomocą umieszczonych na wyświetlaczu ikonek:

Długość cyklu pracy (czyszczenia):

- cykl szybki 2 godziny,

- cykl skuteczny do codziennego czyszczenia 3 godziny (nastawa domyślna),

- cykl ekstra skuteczny 4 godziny.

Zwłoka rozpoczęcia pracy (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu):

- bez zwłoki (nastawa domyślna),

- zwłoka 1 godzina,

- zwłoka 2 godzina.

Rodzaj czyszczenia:

- standard (nastawa domyślna) - czyszczenie dna, ścian i linii wodnej basenu,

- ultra czyszczenie dna i narożników basenu (zwiększone ssanie i wolniejsze ruchy),

- zwykłe czyszczenie dna i narożników basenu,

- czyszczenie ścian i linii wodnej basenu.

Zegar tygodniowy - powtarzalne rozpoczęcie pracy o wybranej godzinie w wybranym dniu tygodnia. Odkurzacz Supreme M5 BIO-S dostarczany jest z wózkiem do transportu i przechowywania odkurzacza. Konstrukcja odkurzacza jest bardzo prosta, dzięki czemu okresowe przeglądy i wymiana zużytych części nie stanowią większego problemu (technologia DIY – do it yourself – zrób to sam).

Cechy odkurzacza Dolphin Supreme M5 BIO-S

· Doskonała skuteczność czyszczenia – cztery szczotki PVC BIO i dwie aktywne szczotki PVC usuwają większość zanieczyszczeń, skupisk glonów i bakterii nawet z bardzo śliskich i nierównych powierzchni basenu.

· Wszechstronny system filtracji – w zależności od stopnia zanieczyszczenia basenu można wykorzystać do usuwania zanieczyszczeń zewnętrzny filtr basenowy, jak również wewnętrzne wkłady filtracyjne o dokładności filtrowania 50 μm, 100 μm i 200 μm. Umożliwia to uzyskanie czystego basenu w każdych warunkach – od codziennej pielęgnacji do warunków ekstremalnych. Przejście z jednego na drugi sposób filtracji jest bardzo proste.

· Łatwość utrzymania basenu w czystości – wybór automatycznych rodzajów czyszczenia

oszczędza czas, wysiłek i koszty w porównaniu z czyszczeniem za pomocą ręcznego odkurzacza.

· Niezawodne działanie - wyposażenie zespołu napędowego w system żyroskopowy zapewnia poruszanie się odkurzacza po liniach prostych i pod kątem prostym, w wyniku czego skuteczność czyszczenia całego basenu uległa zdecydowanej poprawie. Zaawansowane oprogramowanie umożliwia skuteczne skanowanie całego dna basenu w znacznie krótszym czasie nawet na kamienistym dnie.

· Łatwość obsługi - dostęp do wkładów filtracyjnych od góry bardzo ułatwia obsługę odkurzacza.

· Ustaw i zapomnij – zegar tygodniowy umożliwia czyszczenie basenu w dowolnie wybranym dniu i godzinie tygodnia, nawet podczas dłuższej nieobecności w domu.

· Sprawdzona niezawodność – dostarczany przez izraelską firmę Maytronics, światowego lidera w produkcji automatycznych odkurzaczy basenowych.

Dane techniczne:

 • Klasyfikacja wg Maytronics - PREMIUM
 • Możliwości czyszczenia - Dno, ściany i linia wodna
 • Napęd - Podwójny DYNAMIC
 • Cykle pracy (czyszczenia) - 2 /3/4 godz.
 • Wydajność pompy - 17 m3/godz.
 • Przewód pływający - 3-żyłowy o długości 18 m z obrotnicą
 • System filtracji - Wkład filtracyjny z filtrami zgrubnymi siatkowymi lub ultra dokładnymi kartuszowymi  a także możliwość zastosowania filtra basenowego do usuwania zanieczyszczeń
 • Dokładność filtracji - 100 μm i 200 μm dla filtrów zgrubnych siatkowych 50 μm dla filtrów ultra dokładnych kartuszowych
 • Szczotki - Cztery PVC BIO czarne oraz dwie aktywne PVC od spodu odkurzacza
 • Zasilacz - Cyfrowy DYNAMIC DC
 • Napięcie zasilania pierwotne - 100 - 250 V, 50-60 Hz, 2A
 • Napięcie zasilania wtórne - 29 V
 • Moc znamionowa - 180W
 • Stopień ochrony zasilacza - IP 54
 • Zdalne sterowanie - Tak, za pomocą pilota zdalnego sterowania
 • Wózek transportowy - Tak
 • Masa (bez przewodu) - 11 kg
 • Gwarancja - 24 miesiące (szczotki PVC BIO i aktywne PVC nie podlegają gwarancji)

Opakowanie

Każdy odkurzacz Supreme M5 BIO-S dostarczany jest w kartonie zawierającym:

 • odkurzacz z przewodem zasilającym,
 • wkład filtracyjny – 2 szt,
 • filtr zgrubny siatkowy 100 μm – 4 szt,
 • filtr zgrubny siatkowy 200 μm – 4 szt
 • filtr ultra dokładny kartuszowy – 4 szt,
 • nasuwka z obrotnicą do podłączenia rury ssącej,
 • zaślepka otworu ssącego w pokrywie dolnej,
 • zasilacz,
 • pilot zdalnego sterowania,
 • wózek transportowy,
 • instrukcję obsługi.

Poniżej link-film z prezentacją:

https://youtu.be/bhT00ACbdRo

M5 BIO-S

Pliki do pobrania

Karta Produktu

Pliki do pobrania (397.67k)
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.