Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

PondFerr 5L

324,39 zł netto
399,00 zł brutto

Nawóz do roślin wodnych do stawów kąpielowych i oczek wodnych.

Ilość
Przewidywany czas dostawy 1-3 dni

PondFerr – nawóz do roślin wodnych z żelazem stwarzający korzystne warunki dla rozwoju roślin, ryb, a także bakterii filtracyjnych w oczkach wodnych i stawach. Dostarcza niezbędnych do życia biopierwiastków w postaci łatwo przyswajalnych związków: potasu, magnezu, żelaza, kobaltu, miedzi, cynku, manganu, boru, jodu, wanadu, fluoru, selenu, niklu, molibdenu i litu. Nie zawiera fosforu i azotu, dzięki czemu nie powoduje inwazji glonów. Pozytywnie wpływa na wzrost roślin wodnych i ich wybarwienie. Przeciwdziała krytycznemu brakowi substancji odżywczych, objawiającemu się m.in.: żółknięciem i obumieraniem brzegów i czubków liści, słabym kwiatostanem, brakiem kwitnieniai wyblakłymi kolorami. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

 1. W 100 procentach bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Pozytywnie wpływa na wzrost roślin wodnych i ich wybarwienie;
 3. Szybko uzupełnia niedobory makro- i mikroelementów;
 4. Stwarza korzystne środowisko dla rozwoju ryb i mikroorganizmów;
 5. Dostarcza łatwo przyswajanego żelaza;
 6. Nie zawiera fosforu i azotu;
 7. Idealny do stawów kąpielowych i naturalnych basenów;
 8. Pojemność: 500 ml, 5 L;
 9. Wydajność: 10 m3, 100 m3 

Zastosowanie: stawy kąpielowe, oczka wodne z rybami, karpiami Koi, akwaria słodkowodne.

Sposób aplikacji: odmierz wymaganą dawkę preparatu i rozcieńcz z wodą w proporcji minimum 1:10, a następnie rozprowadź po całej powierzchni zbiornika wodnego.

Dawkowanie: opakowanie o pojemności 500 ml starcza na 10 000 l wody.

Przechowywanie: chronić przed dziećmi. Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera. Produkt naturalny, na dnie butelki może powstawać osad.

 • W przypadku zakładania stawu kąpielowego lub nowego oczka wodnego najczęściej korzysta się z wody wodociągowej w której ilość pewnych substancji odżywczych wymaganych przez rośliny jest zwykle niewystarczająca.
 • W stawach kąpielowych dąży się do maksymalnego zmniejszenia ilości biogenów w celu ograniczenia rozwoju glonów nitkowatych i przy okazji eliminuje się z wody potrzebne dla roślin mikroelementy. 
 • Rośliny pozostawione w wodzie ubogiej w składniki pokarmowe po wyczerpaniu zapasów zgromadzonych w tkankach przestają rosnąć, a po pewnym czasie zaczynają obumierać.
 • PondFerr przeciwdziała krytycznemu brakowi substancji odżywczych, objawiającemu się m.in.: żółknięciem i obumieraniem brzegów i czubków liści, słabym kwiatostanem, brakiem kwitnienia i wyblakłymi kolorami.
 • PondFerr dostarcza do wody wszystkie niezbędne do życia biopierwiastki w postaci łatwo przyswajalnych przez rośliny i ryby, nietoksycznych związków odpornych na twardą wodę.
20701

Zobacz także

PondStarter 5l

Uzdatnianie wody wodociągowej i głębinowej 

Cena
267,48 zł netto
329,00 zł brutto
PondStabil 5l

Stabilizacja parametrów wody

Cena
267,48 zł netto
329,00 zł brutto
pH Minus 5l

Środek obniżający pH wody

Cena
202,44 zł netto
249,00 zł brutto
BioAlnus 5L

Optymalizuje kwasy humusowe i garbniki

Cena
101,63 zł netto
125,00 zł brutto
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.