Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Preparat EcoGerm Winter 500g

199,19 zł netto
245,00 zł brutto

Bakterie do stosowania jesienią, zimą i wiosną do oczek wodnych i stawów kąpielowych.

Ilość
Przewidywany czas dostawy 1-2 dni

EcoGerm Winter – zawiera unikalną kompozycję szybko działających bakterii, które pozostają aktywne nawet w zimnej wodzie. Przeznaczony jest do stosowania jesienią, zimą i wiosną, gdy temperatura wody waha się w przedziale 3,3°C – 8°C. Przyspiesza proces rozkładu materii organicznej, klaruje wodę, eliminuje nieprzyjemne zapachy i rozkłada toksyczny amoniak, który jest śmiertelny dla ryb. Przyspiesza wiosenny rozruch i przedłuża procesy filtracyjne jesienią. Utrzymuje zrównoważony ekosystem w zbiorniku wodnym przez całą zimę i zapobiega inwazjom glonów podczas cieplejszych dni.

 1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Środek przeznaczony do okresowego, biologicznego oczyszczania wody w zbiornikach wodnych;
 3. Środek przeznaczony do stosowania jesienią, zimą i wiosną, gdy temperatura wody waha się w przedziale 3,3°C – 8°C;
 4. Kontynuuje proces rozkładu materii organicznej: liści, martwych roślin, odchodów ryb i resztek pokarmowych;
 5. Przedłuża procesy filtracyjne i pozwala na późniejsze wyłączenie i wcześniejsze włączenie systemu filtracyjnego;
 6. Rozkłada toksyczny dla ryb amoniak i zmniejsza nieprzyjemne zapachy;
 7. Pojemność: 100 g,     500 g,     1 kg.         5kg,        15kg 
 8. Wydajność: 10 m3,     50 m3,    100 m3    500m3    1500 m

Sposób aplikacji: rozsypać równomiernie po powierzchni tafli wody lub w okolice dyfuzora pompy napowietrzającej. Stosować zapobiegawczo raz w miesiącu, gdy temperatura wody stawowej waha się w granicach 3,3°C – 8°C. W temperaturze wody powyżej 8°C stosować produkt EcoGerm Ponds.

Dawkowanie: zapobiegawczo 100 g preparatu starcza na 10 000 litrów wody na 1 miesiąc stosowania. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

 • EcoGerm Winter działa w wodzie o temperaturze w przedziale 3,3°C – 8° C. Jego stosowanie jest więc efektywną metodą na przedłużenie procesów filtracji w naszym klimacie.
 • EcoGerm Winter powinno się stosować regularnie od października do końca marca. Zimą preparat aplikuje się do sztucznego przerębla lub w okolicy dyfuzora pompy napowietrzającej.
 • W momencie gdy temperatura wody przekroczy 8° C preparat należy zastąpić bakteriami EcoGerm Ponds i później do końca sezonu regularnie aplikować EcoGerm Standard.
 • Preparatów mikrobiologicznych nie wolno używać razem ze środkami dezynfekującymi i antybiotykami. Nie należy ich mieszać lub rozpuszczać w chlorowanej wodzie.
 • Regularne korzystanie z pełnej gamy produktów z linii EcoGerm to gwarancja czystej i przejrzystej wody przez cały rok.
20801

Zobacz także

Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.