Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

  • Nowy

AlgoSplit 5kg + PhosSorb 5kg

647,97 zł netto
797,00 zł brutto

Kompleksowe zwalczanie problemu glonów nitkowatych. 

Ilość
Przewidywany czas dostawy 1-3 dni

Chcesz skutecznie pozbyć się glonów nitkowatych? Zastosuj naturalne preparaty, które doskonale uzupełniają swoje działanie. Dzięki temu po likwidacji glonów problem ich zakwitu już nie powróci

 

  • Krok pierwszy - AlgoSplit 

Niszczy nawet najbardziej oporne glony nitkowate, które po wypłynięciu na powierzchnię zbiornika należy usunąć. W wodzie pozostaną jednak resztki martwych glonów wydzielające fosfor - doskonałą pożywkę do wzrostu następnej generacji glonów. Nie pozwól na to - zastosuj PhosSorb

  • Krok drugi - PhosSorb

Silnie adsorbujący preparat mineralny, który natychmiast redukuje poziom fosforanów. DZięki temu zabiera glonom pożywkę i nie dopiszcza do kolejnych zakwitów. Pozbądź się glonów raz a dobrze!

 

Dlaczego AlgoSplit i PhosSorb? 

  • Szybko widoczny, trwały efekt

  • bezpieczne dla środowiska

  • poprawiają klarowność wody

  • Likwidacja nieprzyjemnych zapachów

  • Zmniejszenie zamulenia

  • Łatwe i wygodne w użyciu 

 

 

AlgoSplit – szybkodziałający preparat zabijający glony nitkowate – 5kg na 150 000 l wody

Usuwa nawet najbardziej oporne glony nitkowate, oraz  wspiera proces rozkładu osadów i mułu. Dobrze napowietrza wodę i likwiduje brzydkie zapachy.

AlgoSplit to preparat w granulkach, bazujący na nadtlenku wodoru, który po zetknięciu z wodą rozkłada się na wodę i tlen. Dzięki natychmiastowemu uwolnieniu aktywnego tlenu szybko niszczy nawet najbardziej uciążliwe glony nitkowate, wypychając je ku powierzchni lustra wody. Glony zgromadzone pod powierzchnią wody można łatwo usunąć np. podbierakiem, natomiast ich obumarłe szczątki trafiają do filtra. AlgoSplit jest bezpieczny dla środowiska i życia biologicznego.

 

Jak aplikować AlgoSplit?

Na każde 750 000 l wody należy podawać 25 kg preparatu (najlepiej przed południem), rozsypując  go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate (nie syp preparatu bezpośrednio na rośliny). Jeżeli chcesz stosować preparat prewencyjnie – aplikuj go raz w tygodniu po 500 g. W przypadku, gdy działanie AlgoSplit jest zbyt słabe, zwiększ jego dawkę. Preparat możesz stosować wielokrotnie w ciągu sezonu.

AlgoSplit aplikuj w rękawicach ochronnych i zachowaj ogólne środki bezpieczeństwa.  Nie dopuszczaj do kontaktu preparatu ze skórą lub oczami (może działać drażniąco).

 

PhosSorb – preparat ekologiczny 5 kg na 100 000 litrów wody

Najsilniejszy mineralny adsorbent fosforanów, hamuje rozwój glonów, ogranicza ilość osadów dennych

PhosSorb  to preparat  mineralny, który pomaga utrzymać zbiorniki wodne w dobrej kondycji przez cały sezon i dobrze zabezpieczyć je na okres zimowy. Niezwykle skuteczny adsorbent fosforanów, który wyraźnie hamuje wzrost i rozwój glonów w każdym zbiorniku wodnym. W ciągu 6 tygodni działania, preparat redukuje poziom fosforanów w wodzie poniżej decydującej dla glonów wartości, (0,030 mg/l). Poprzez ograniczenie powstawania osadów dennych PhosSorb zapobiega ponadto  akumulacji mułu i formowaniu się szlamu w zbiornikach wodnych. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, środowiska i życia biologicznego.

 

Zobacz także

EcoGerm Lakes 5kg

Oczyszczanie stawów kąpielowych i jezior 1000 m2

Cena
1 056,10 zł netto
1 299,00 zł brutto
BioRain 5L

Optymalizacja wody deszczowej i recyklingowej 

Cena
255,28 zł netto
314,00 zł brutto
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.