Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Substrat BioMedium 1m³

1 098,37 zł netto
1 351,00 zł brutto

Naturalne i porowate medium filtracyjne

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Przewidywany czas dostawy 3-4 dni, Transport wyceniany indywidualnie.

Naturalne kruszywo mineralne wysokiej jakości o znakomitych parametrach hydraulicznych. Dobrze sprawdza się jako medium filtracyjne dla bakterii nitryfikacyjnych, zapewniając stabilne warunki biologiczne w zbiorniku wodnym. Niska gęstość nasypowa, wyjątkowo duża powierzchnia własna i porowatość wynosząca ok. 30% zapewnia wodzie swobodny przepływ i sprzyja rozwojowi błony mikrobiologicznej. Produkt spełnia wymagania FLL dotyczące stosowania w stawach naturalnych i dozwolonego wydzielania fosforu do wody.


BIOMEDIUM:

 • Składa się z mieszanki minerałów o frakcji 2-10 mm
 • Jest idealnym podłożem dla bakterii; jego porowatość otwarta wynosi ok. 30 %
 • Zapewnia stabilne warunki biologiczne w zbiorniku wodnym
 • Doskonale sprawdza się jako medium filtracyjne w oczkach wodnych i stawach kąpielowych
 • Zastępuje szkodliwy keramzyt w filtrach beczkowych i filtrach typu mauzer
 • Jest wydajny, nie kruszy się i nie unosi na powierzchni wody
 • Pakowany luzem do wiader 25 L


Zastosowanie: medium filtracyjne do filtrów beczkowych i filtrów typu mauzer; substrat do komór filtracyjnych. Doskonale sprawdza się jako składnik podłoży mineralnych w oczkach wodnych oraz strefach regeneracyjnych i roślinnych stawów kąpielowych. BioMedium stosowany jest również w formie wkładów filtracyjnych w filtrach ciśnieniowych i grawitacyjnych.

Skład: wyselekcjonowana, lekka i porowata skała krzemionkowa.

Instrukcja: materiał filtracyjny wypłukać pod bieżącą wodą i stosować w ilości 25 l na każde 2 m³ wody w oczku wodnym bez ryb oraz 25 l na każdy 1 m³ wody w oczku z karpiami Koi.

WARTO WIEDZIEĆ

 • BioMedium to wyselekcjonowany naturalny minerał o specyficznej i porowatej strukturze, co umożliwia osiedlanie się mikroorganizmów zarówno w płytszej jak i głębszej części porów.
 • BioMedium stwarza idealne warunki dla bakterii tlenowych i beztlenowych, które neutralizują szkodliwe związki i przekształcają je w przyswajalne dla roślin substancje odżywcze.
 • BioMedium dzięki swojej naturalnej strukturze sprzyja rozwojowi bardzo dużej ilości bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych.
 • Wkładów, w których znajduje się BioMedium nie trzeba regularnie wymieniać, ponieważ są one chemicznie obojętne i nie ulegają rozkładowi.
 • BioMedium jest nieporównywalnie wydajniejszy od innych wkładów biologicznych dostępnych na rynku, takich jak: keramzyt, ceramika, lawa wulkaniczna, biobale, itp.

 

Więcej informacji na temat tego produktu: BioMedium

10051
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.