Gwarancja najniższej ceny – jeśli znajdziesz poniższy produkt w niższej cenie otrzymasz rabat

Zestaw roślin oczyszczających

772,36 zł netto
950,00 zł brutto

Rośliny wodne o funkcji filtracyjnej i oczyszczającej do oczka wodnego.

Ilość
Przewidywany czas dostawy 1-2 dni

Wszystkie sprzedawane przez nas rośliny pochodzą z ekologicznej i nie nawożonej fosforanami uprawy, dostarczane są z gołym i czystym korzeniem. W zestawie oczyszczającym zebraliśmy rośliny wodne, które najszybciej oczyszczają i filtrują wodę w oczku wodnym lub w stawie. Rośliny te pobierają z wody duże ilości związków odżywczych a tym samym ograniczają rozwój glonów wszelkiego rodzaju. Najlepiej sadzić je w miejscu stałego przepływu wody w substracie typu BioPorif, BioZeolit, BioKalonit w strefie regeneracyjnej stawu, filtrze bagiennym lub w strumieniu.

W skład zestawu oczyszczającego wchodzą:

  • Pałka wąskolistna (Typha angustifolia) - 10 sztuk
  • Kosaciec żółty (Iris pseudacorus) - 10 sztuk
  • Tatarak zwyczajny (Acorus calamus) - 5 sztuk
  • Manna mielec (Glyceria maxima) - 5 sztuk
  • Skrzyp bagienny (Equisetum fluviatile) - 10 sztuk
  • Sit rozpierzchły (Juncus efusus) - 5 sztuk
  • Czermień błotna (Calla palustris) - 1 sztuka
  • Niezapominajka błotna (Myosotis scorpioides) - 10 sztuk
  • Rogatek sztywny (Ceratophyllum demersum- 5 sztuk
  • Żabieniec babka wodna Alisma plantago-aquatica L.) - 5 sztuk
  • Rdestnica kędzierzawa (Potamogeton crispus L.) - 5 sztuk

UWAGA: skład zestawu może się zmieniać w zależności od dostępnych gatunków, zestaw roślin oczyszczających dostępny jest od połowy kwietnia do końca września, sprzedawany jest z bezpiecznym dla biotopu stawu gołym korzeniem i pakowany na czas transportu w wilgotne papierowe ręczniki. Rośliny wysokie są odpowiednio przycięte. Pudełko z roślinami najlepiej szybko rozpakować a rośliny wstawić do wody najpóźniej w przeciągu 2-3 dni od daty dostarczenia przesyłki. Rośliny oczyszczające należy sadzić w specjalnych substratach nie zawierających ziemi i innych substancji odżywczych i właściwie obciążyć, tak aby wykluczyć możliwość ich wypłynięcia na powierzchnię wody (np. przywiązując gumką do kamienia.). Tak nasadzone rośliny będą najskuteczniej oczyszczały nasz zbiornik wodny a z biegiem czasu przyczynią się do znacznej redukcji niepożądanych glonów. Czas przygotowania towaru do wysyłki zależny jest od warunków atmosferycznych, ilości zamówień i może wynosić do 7 dni roboczych w sezonie.

rw02
Dostawa
Dostawa

0 zł od 1000 zł

Gwarancja
Gwarancja

najniższej ceny

Rabat
Rabat 5%

za zapis do newslettera

5
Gwarancja

do 5 lat

Doradztwo
Doradztwo

i porady ekspertów

Powrót na górę

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.